Предмет: Израда и одбрана мастер рада (14 - FIM003)

КатегоријаСтручно-апликативни
Научна областРачунарске науке

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 01.10.2014..

Циљ израде и одбране мастер рада је да студент покаже самосталан и креативан приступ у примени стечених практичних и теоријских знања из одговарајуће области у пракси. Оспособљавање студената за праћење литературе и истраживачки рад.
Израдом и одбраном мастер рада студенти који су завршили студије треба да буду компетентни да решавају реалне инжењерске проблеме из праксе као и да наставе школовање уколико се за то определе. Дипломирани студент стиче темељно познавање и разумевање свих дисциплина одабране студијске групе, као и способност решавања конкретних проблема уз употребу научних метода и поступака. Дипломирани студенти способни су да на одговарајући начин напишу и да презентују резултате свог рада. Свршени студенти овог нивоа студија поседују компетенцију за праћење и примену новина у струци, као и за сарадњу са локалним и међународним окружењем.
Информациони и финансијски инжењеринг.
Ментор за израду и одбрану мастер бира једну од области из које ће студент да ради мастер рад и формулише тему са задацима за израду мастер рада. Кандидат у консултацијама са ментором самостално ради на проблему који му је задат. Након израде рада и сагласности ментора да је успешно урађен рад, кандидат брани рад пред комисијом која се састоји од најмање три члана.
Тренутно нема података о извођачима наставе!