Subject: Odabrana poglavlja iz upravljanja rizikom od katastrofalnih događaja i požara (17 - RDO01)

Basic Information

CategoryScientific-professional
Scientific or art field:Upravljanje rizikom od katastrofalnih događaja i požara
Interdisciplinaryyes
ECTS10
Native organizations units

Course native organizational units not found!
Course specification

Course is active from 21.08.2017..

Obrazovni cilj je da se studenti doktorskih studija uvedu u odabranu oblast Upravljanja rizikom od katastroalnih događaja i požara i da nauče opšte postavke koje važe u predmetnoj oblasti.
Ishodi su sticanja znanja i sposobnosti studenata za samostalni i timski naučni i istraživački rad u predmetnoj oblasti.
Pregled istraživanja u oblastima upravljanja rizikom od katastrofalnih događaja (prirodne katastrofe i akcidenti izazvani ljudskom aktivnošću) i bezbednosti od požara.
Mentor sa studentom kreira listu izabranih izbornih predmeta u zavisnosti od oblasti interesovanja studenta. Predavanja se izvode kombinovano. Izlaganje teoretskg dela propraćeno je odgovarajućim primerima koji doprinose razjašnjenju teorijskog dela gradiva Redovno se održvaju konsultacije. Kroz studijsko -istraživački rad student, proučavajući naučne časopise i drugu literaturu samostalno produbljuje gradivo sa predavanja. Uz rad sa nastavnikom student se osposobljava za samostalno pisanje naučnog rada.
AuthorsNameYearPublisherLanguage
Donald Hyndman, David HyndmanNatural Hazards and Disasters2016Brooks ColeEnglish
Robert W. Fitzgerald, Brian J. MeachamFire Performance Analysis for Buildings2017WILEYEnglish
Brenda d. PhilipsDisaster Recovery2016CRC PressEnglish