Предмет: Основи микропроцесорских и микроконтролерских система (17 - EM001)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областЕлектроника

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 21.08.2017..

Предмети предуслови

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Увод у електроникудане
Дигитална електроникадане

Предмети којима је предуслов предмет Основи микропроцесорских и микроконтролерских система

Назив предметаМора се одслушатиМора се положити
Архитектура микрорачунарских системадада
Развој софтвера за ембедед системедада
Циљ овог предмета је оспособити студенте за разумевање, моделовање и модуларно пројектовање микрорачунарских система заснованих на микропроцесорима и микроконтролерима. Поред тога, циље је и оспособити студенте за пројектовање, писање и тестирање апликативних и системских програма у симболичком машинском језику и програмском језику високог нивоа за пројектоване микрорачунарске системе.
Студент који успешно заврши овај предмет биће у стању да: разуме рад, моделује и пројектује на структуралном нивоу, микрорачунарске системе заснованог на микропроцесорима и микроконтролерима на основу задате спецификације; моделује, пројектује, симулира и имплементира једноставне апликативне и системске програме у симболичком машинском језику и програмском језику високог нивоа за задати микрорачунарски систем; и тестира микрорачунарски систем на развојном систему.
Структура микрорачунарских система опште намене. Структура и особине уграђених (ембеддед) микрорачунарских система. Функционалне јединице микрорачунарских система. Пројектовање хардверских функционалних јединица. Пројектовање микрорачунарских система заснованих на микропроцесорима и микроконтролерима. Примена софтверских алата у пројектовању и симулацији микрорачунарских система. Структура програмске подршке уграђених (ембеддед) микрорачунарских система. Пројектовање, писање и тестирање апликативних и системских програма. Примена програмских језика високог нивоа и софтверских алата у пројектовању програмске подршке микрорачунарских система. Увод у микрорачунарске системе за рад у реалном времену.
Предавања; Рачунарске вежбе; Лабораторијске вежбе; Консултације.
Manuel Jiménez, Rogelio Palomera, Isidoro CouvertierIntroduction to Embedded Systems2014SpringerЕнглески
M. M. Mano, C. R. Kime, T. MartinLogic and Computer Design Fundamentals2015PearsonЕнглески
A. S. Tanenbaum, T. AustinStructured Computer Organization2013PearsonЕнглески
M. Abd-El-Barr, H. El-RewiniFundamentals Of Computer Organization And Architecture2005 John Wiley & Sons, Inc.Енглески