Takmičenje maturanata u dizajnu proizvoda i 3D štampi

18.04.2018. - 14:31

Na Fakultetu tehničkih nauka održava se takmičenje za maturante u oblasti dizajna proizvoda i 3D štampe na temu "Moj omiljeni auto". Takmičenje se održava u okviru Dana otvorenih vrata FTN-a 12. maja 2018. godine sa početkom u 11.00č.

Raspored:
• 11:00 – 11:45 - uputstvo za  dizajn proizvoda sa aspekta 3D štampe,
• 12:00 – 14:00 - takmičari će dizajnirati proizvod na zadatu temu,
• 14:30 – 16:30 - 3D štampa izabaranih prizvoda,
• 17:00 - proglašenje pobednika u dizajnu proizvoda i dodela nagrada.

Broj takmičara je ograničen, a najboljima će biti dodeljene nagrade.

Prijave su otvorene do 10.maja 2018. godine do 12.00č i mogu se izvršiti OVDE.

TEHNOLOGIJA 3D ŠTAMPE pripada kategoriji aditivnih tehnologija, koja je prvenstveno razvijena za izradu prototipova i modela. Razvoj ove tehnologije omogućio je i izradu realnih, zamenskih, odnosno ugradbeno spremnih delova. Tehnologija 3D štampe danas nalazi primenu u izradi fizičkih modela proizvoda (protipova) radi provere izgleda i funkcionalnosti proizvoda, zatim u izradi ugradbeno spremnih delova od metala i drugih materijala,  kao i  za izradu alata za oblikovanje novih proizvoda. Poseban značaj ova tehnologija za izradu medicinskih implanata i nadoknada u stomatologiji, ortopediji i drugim oblastima medicine.Tehnologija 3D štampe na Fakultetu tehničkih nauka razvija se na Departmanu za proizvodno mašinstvo, počev od 2009. kada je formirana laboratorija za aditivne tehnologije i 3D štampu.

U prilogu možete naći više informacija i pravila takmičenja.