Konkurs za upis u prvu godinu master strukovnih studija INŽENJERSKI MENADŽMENT MBA

08.09.2021. - 08:54

Fakultet tehničkih nauka raspisao je konkurs za upis u prvu godinu MASTER STRUKOVNIH studija za  školsku 2021/22. godinu, na studijski program  INŽENJERSKI MENADŽMENT MBA na kome će se obrazovati strukovni master inženjeri menadžmenta sa drugim stepenom visokog obrazovanja.

Stručni naziv koji ostvaruju studenti nakon završetka ovih studija je strukovni master inženjer menadžmenta (struk. mast. inž. menadžm.), pri čemu stiču 7.1 nivo stručne spreme.

Podnošenje dokumenata za vrednovanje i prijavljivanje kandidata na konkurs vršiće se od 20.9.2021. god. do 24.9.2021. godine, od 08:00 – 13:00 časova, a prijavljivanje na konkurs kandidata koji su završili osnovne studije FTN-a vršiće se 06. i 07.10.2021. godine, od 08:00 – 13:00 časova. Sve informacije možete videti u KONKURSU

Studije master strukovnih studija Inženjerski menadžment MBA traju dve godine, odnosno četiri semestra i vrednuju se sa 120 ESPB.

Studijski program se sastoji od sedam obaveznih predmeta i stručne prakse na prvoj godini i od pet izbornih predmeta, stručne prakse i završnog rada koji su na drugoj godini studija.

U drugoj godini studija studenti kroz pet izborih predmeta biraju usmerenje, konkretizuju problematiku inženjerskog menadžmenta, baziranu na specifičnostima pojedinih oblasti inženjerskog menadžmenta: Liderstvo i upravljanje projektima; Menadžment ljudskih resursa; Menadžment korporativnih komunikacija; Menadžment u zdravstvu; Informacioni sistemi u menadžmentu; Kontroling i interna revizija.

Master strukovne studije Inženjerski menadžment MBA izvode se na DEPARTMANU ZA INDUSTRIJSKO IMŽENJERSTVO I MENADŽMENT, namenjene su studentima širokog spektra osnovnog obrazovanja i smatraju se jedinstvenim oblikom obrazovanja, u smislu sticanja znanja orijentisanog na praksu iz različitih oblasti inženjerskog menadžmenta. Ovaj pristup orijentisan na praksu zahteva nove nastavne metode, gde se znanje i iskustvo prenose pomoću studija slučaja, kroz timski rad, kao i kroz simulacije stvarnih poslovnih situacija i različitih modela poslovanja.

Prva generacija studenata Inženjerskog menadžmenta MBA je upisana još 2003. godine. Te godine su, kao prve u regionu, pokrenute međunarodne studije Inženjerski menadžment MBA na Departmanu za industrijsko imženjerstvo i menadžment. Od 2003. godine do danas je na Fakultetu tehničkih nauka promovisano preko 190 diplomaca studijskog programa Inženjerski menadžment MBA.

Detaljnije informacije o nastavnim predmetima na studijskom programu master stukovnih studija Inženjerski menadžment MBA (cilj, ishod, sadržaj, metodologija izvođenja nastave, izvođače nastave...) možete pogledati OVDE.

Za više informacija o upisu na ovaj studijski program možete se obratiti rukovodiocu studijskog programa:
Prof. dr Zorica Uzelac,
e-mail: zora@uns.ac.rs
tel: 021-459-740

• Nije moguće prikazati sliku.