51 Ђорђе Ђукић, Ливија Цветићанин "Статика"

31.12.2012. - 11:04
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Статика”

Аутори: Ђорђе С. Ђукић, Ливија Ј. Цветићанин

Рецензенти: академик Божидар Вујановић, ред. проф Факултета техничких наука у Новом Саду
            др Мирјана Лукачевић, ред. проф Машинског факултета у Београду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник:
проф. др Илија Ћосић, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа: СИМБОЛ, Косте Нађа 11, Петроварадин
Штампање одобрио: Савет за издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета: проф. др Влатко Вуковић

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
531.2(075.8)

ЂУКИЋ, Ђорђе С.
     Статика / Ђорђе С. Ђукић, Ливија Ј. Цветићанин. – Нови Сад : Факултет техничких
наука, 2002(Петроварадин : СИМБОЛ). – 248 стр. : илустр. ; 24 цм. –
(Едиција “Техничке науке - уџбеници ” ; бр. 51)
Тираж 500.
ISBN 86-80249-56-4

а) Статика

   (из садржаја)
   Уџбеник садржи све области које су обухваћене планом и програмом предмета Механика I – Статика која се предаје на Машинском одсеку Факултета техничких наука у Новом Саду. Уџбеник могу користити и сви остали студенти Факултета техничких наука који у оквиру курса Механика изучавају и област Статику. Овај уџбеник је намењен и свим другим студентима Универзитета у Новом Саду и студентима других универзитета који изучавају Статику.
   (из рецензије)
   Књига је написана јасно. Појмови у статици су дати на једноставан и разумљив начин. Књига даје детаљна објашњења низа статичких величина. Велики број оригиналних илустративних примера, као и редослед увођења појмова указују на велику ангажованост аутора. Сама техничка обрада и компјутерско цртање свих слика с циљем добијања што бољих векторских слика то још више потврђује.
   (о ауторима)
   Ђорђе С. Ђукић је дугогодишњи редовни професор механике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Предавао је све предмете из механике на свим одсецима овог факултета на основним и после дипломским студијама. Аутор је бројних научних публикација. Област научног рада је аналитичка механика и варијациони принципи. Дописни је члан Српске академије наука и уметности.
   Ливија Ј. Цветићанин је редовни професор механике и теорије машина на Факултету техничких наука у Новом Саду. Предавала је све предмете из механике на свим одсецима овог факултета на основним и после дипломским студијама као и предмете из теорије машина. Аутор је бројних научних и стручних радова. Бави се нелинеарним осцилацијама и теоријом хаоса.