10 Илија Ковачевић, Небојша Ралевић, Лиа Ваш, "Увод у математичку анализу"

24.12.2012. - 08:36
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Увод у математичку анализу”

Аутори: Илија М. Ковачевић, Небојша М. Ралевић, Лиа В. Ваш

Рецензенти: др Ендре Пап, ред. проф. на ПМФ-у у Новом Саду
            др Љљана Гајић, ред. проф. на ПМФ-у у Новом Саду
            др Марко Будинчевић, ванр. проф. на ПМФ-у у Новом Саду

Оснивачи и издавачи: Факултет техничких наука у Новом Саду
                                МП “STYLOS”, Нови Сад

Главни и одговорни уредник:
проф. др Душан Петровачки, декан

За МП “STYLOS”: Веселин Стефановић, уредник за издаваштво
Штампа: S-Print, Нови Сад, Булевар Војводе Степе 133

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
517(075.8)

КОВАЧЕВИЋ, Иилија М.
     Увод у математичку анализу / Илија М. Ковачевић, Небојша
М. Ралевић, Лиа В. Ваш. – Нови Сад : Факултет техничких наука :
Stylos, 1998 (Нови Сад : С принт). – V, 153 стр. : граф. прикази ;
24 цм. – (Едиција „Техничке науке“; бр. 10)
Тираж 500. - Библиографија

а) Математичка анализа

(из садржаја)
  Уџбеник се састоји из четири дела:
1. Увод, (елементи логике, теорија скупова, релације , функције, алгебарске структуре и кардинални и ординални бројеви);
2. Реални бројеви (поље реалних и комплексних бројева, природни бројеви, егзистенција и једноставност скупа реалних бројева);
3. Реалне функције (реалне функције једне и више реалних променљивих, векторск функције);
4. Додатак 8криве и површи другог реда).
(из рецензије)
  Аутори су успели да у математичком поглрду текст буде коректан. Стога су све дефиниције, теореме и докази дати потпуно строго. У додатку аутори су обрадили криве и површи другог реда, не држећи се увек принципа строгости дефиниције појмова, јер то превазилази сврху рукописа.
  Циљ овог рукописа је био да се обради материја са којом,  углавном , нису упознати ђаци у средњим школама, која се не обрађује на факултетима, а потребна је ради разумевања програма из Математике на факултетима.
 Сматрамо да овај уџбеник спада у квалитетније уџбенике из ове области и да ће корисно послужити и студедентима других факултета где се Анализа слуша у већем обиму. Она ће сигурно бити и вредан допринос средњошколској математичкој литератури.
(о аутору)
  Илија М. Ковачевић је редовни професор математике на ФТН-у у Новом Саду. Докторирао је 1979. год. на ПМФ-у у Београду. Предаје Математичку анализу I, Елементе функционалне анализе и Математичке методе ИВ. Подручје научног рада је топологија-компактност.
Небојша М. Ралевић је асистент математике на ПМФ-у Новом Саду. Држи вежбе из предмета Математичка анализа I и II и Елементи функционалне анализе. Подручје његовог научног рада су теорија мере и вероватноће и нелинеарни диференцијални рачун.
Лиа В. Ваш је дипломирала 1993.год. на ПМФ-у у Новом Саду. Подручје њеног научног рада је алегебарска топологија.

• Није могуће приказати слику.