413 Илија Ковачевић,...и др., "Тестови са испита из Математичке анализе 1", 3. изд.

06.12.2013. - 10:14
Едиција: „ТЕХНИЧКЕ НАУКЕ - УЏБЕНИЦИ”

Назив уџбеника: „Тестови са испита из Математичке анализе 1”

Аутори: Илија Ковачевић, Биљана Царић, Славица Медић, Владимир Ђурић,

Рецензенти: др Јован Малишић, ред. проф. Математичког факултета у Београду
            др Мирко Будинчевић, ред. проф. Природно-математичког факултета у Новом Саду

Издавач: Факултет техничких наука у Новом Саду

Главни и одговорни уредник
:
проф. др Раде Дорословачки, декан Факултета техничких наука у Новом Саду

Штампа
: ФТН - Графички центар ГРИД, Трг Доситеја Обрадовића 6, Нови Сад
Штампање одобрио: Савет за библиотечку и издавачку делатност ФТН-а у Новом Саду
Председник Савета за библиотечку и издавачку делатност:
др Радош Радивојевић, редовни професор Факултета техничких наука у Новом Саду

CIP-Каталогизација у публикацији
Библиотека Матице српске, Нови Сад
517(075.8)(076)

Тестови са испита из Математичке анализе 1/ Илија
Ковачевић... [и др.]. - 3. изд. - НовиСад : Факултет техничких
наука, 2013 (Нови Сад : ГРИД) . – VIII, 181 стр. : илустр. ;
24 цм. – (Едиција "Техничке науке - уџбеници" ; бр. 413)

Тираж 600. - Библиографија.
ISBN 978-86-7892-532-0

а) Математичка анализа - Задаци

(из садржаја)
Збирка се састоји из три дела:
1. Решени тестови са колоквијума и испита;
2. Задаци;
3. Тестови са испита за самостално вежбање.

(из рецензије)

Ова збирка је намењена првенствено студентима техничких факултета. Писана је према програму Математичке анализе 1 за студенте електротехничке струке и рачунарства на Факултету техничких наука у Новом Саду.

Будући да студенти често имају имају тешкоће код савлађивања градива из Математичке анализе 1, појавила се потреба за писањем једне збирке оваквог типа. Збирка омогућава лакше разумевање градива и савлађивање појмова, као и самостално решавње тестова и задатака из Математичке анализе 1.

Сматрамо да ова збирка спада у квалитетније збирке из ове области и да ће корисно послужити као помоћни уџбеник студентима електротехничке струке и рачунарства на Факултету техничких наука у Новом Саду, као и студентима других факултета на којима се изучавају области из математичке анализе.

(о ауторима)

Илија М. Ковачевић је редовни професор математике на Факултету техничких наука у Новом Саду. Докторирао је 1979. год. на ПМФ-у у Београду. Предаје Математичку анализу 1, Изабрана поглавља из математике, као и Функционалну анализу, Одабрана поглавља из математике, Вероватноћу, статистику и теорију инжењерског експеримента на докторским студијама. Подручја његовог научног рада је топологија – компактност и примена математичких модела у техничким наукама.

Биљана Н. Царић је асистент математике и предавач на ФТН-у у Новом Саду. Магистрирала је 2002. год. на ПМФ-у у Новом Саду. Држи вежбе из предмета: Математичка анализа 1, Математика 1, Вероватноћа и математичка статистика и предавања из Математике 2.

Славица С. Медић је асистент из математике на ФТН-у у Новом Саду. Дипломирала је на ПМФ-у у Новом Саду. Дипломске мастер студије завршила је 2008. год. и уписала докторске студије из примењене математике на ФТН-у. Држи вежбе из предмета Математичка анализа 1, Математика 1 и Математика 2.

Владимир Ж. Ђурић је асистент математике на ФТН-у у Новом Саду. Магистрирао је на ПМФ-у у Новом Саду. Завршио је дипломске мастер студије из примењене математике на ФТН-у. Држи вежбе из предмета Математичка анализа 1, Математичка анализа 2 и Изабрана поглавља из математике.

• Није могуће приказати слику.