Предмет: Одабрана поглавља из управљања ризиком од катастрофалних догађаја и пожара (17 - RDO01)

КатегоријаНаучно-стручни
Научна областУправљање ризиком од катастрофалних догађаја и пожара
МултидисциплинарнаДа

Тренутно нема података о матичним организационим јединицама предмета!

Програм се примењује од 21.08.2017..

Образовни циљ је да се студенти докторских студија уведу у одабрану област Управљања ризиком од катастроалних догађаја и пожара и да науче опште поставке које важе у предметној области.
Исходи су стицања знања и способности студената за самостални и тимски научни и истраживачки рад у предметној области.
Преглед истраживања у областима управљања ризиком од катастрофалних догађаја (природне катастрофе и акциденти изазвани људском активношћу) и безбедности од пожара.
Ментор са студентом креира листу изабраних изборних предмета у зависности од области интересовања студента. Предавања се изводе комбиновано. Излагање теоретскг дела пропраћено је одговарајућим примерима који доприносе разјашњењу теоријског дела градива Редовно се одржвају консултације. Кроз студијско -истраивачки рад студент, проучавајући научне часописе и другу литературу самостално продубљује градиво са предавања. Уз рад са наставником студент се оспособљава за самостално писање научног рада.
Доналд Хyндман, Давид ХyндманНатурал Хазардс анд Дисастерс2016Броокс ЦолеЕнглески
Fitzgerald, R.W., Meacham, B.J.Fire Performance Analysis for Buildings2017John Wiley & sons, LTD, UKЕнглески
Philips, B. D.Disaster Recovery2016CRC PressЕнглески
Havbro Faber, M.Statistics and Probability Theory : In Pursuit of Engineering Decision Support (Topics in Safety, Risk, Reliability and Quality)2012SpringerЕнглески